Najvýznamnejšie úspechy do 31.12.2013

Vôbec prvú cenu sme získali dňa 21.11.1981 v ZK ROH Matador na bratislavskej súťaži „ZADUNAJSKÁ OSMIČKA“ s filmom U zubára. Bola to úplne prvá súťaž, na ktorej sme sa zúčastnili. Na tejto súťaži boli súťažiaci rozdelení do zaujímavých kategórií: „začiatočníci“ a „pokročilí“. Prihlásili sme film samozrejme do kategórie začiatočníkov, no napriek tomu sme vyhrali 1. cenu v hraných filmoch v kategórii pokročilí. A aby to nebolo v ten deň všetko, hneď podvečer sme vyhrali 1. cenu aj na bratislavskom kole vysokých škôl v Záujmovej umeleckej činnosti na študentskom internáte Mladá garda s filmom „Slovenská story“. Tak tieto dva úspechy v jeden deň nás tak zmiatli, že sme pokračovali vo filmovaní a drží nás to doteraz. Ale nemyslite si, že v takomto tempe sme potom pokračovali v zbieraní cien! No aj tak ich už máme neúrekom. Aby sme nevymenovávali všetky, v tomto prehľade nie sú ceny z okresných a krajských postupových súťaží, ktoré už môžeme rátať snáď na stovky.

1. Doma

  • Československá súťaž (1992) – Zvláštna cena poroty (posledná ČS súťaž pred rozdelením Československa)
  • Celoslovenská súťaž AF Cineama – 1x Hlavná cena –19x 1.cena, 1x Zvláštna cena, 13 x 2.cena, 12x 3. cena, 1x Cena diváka, 3x Cena, 5x Čestné uznanie
  • Oravská osmička, Nižná – 7x 1.cena, 6x 2.cena, 5x 3.cena, 1x Cena diváka, 1x Cena riaditeľa DK (súťaž je už zrušená)
  • Tatranský kamzík (medzinárodná tématická súťaž) Liptovský Hrádok – 6x 1.cena, 3x 2.cena, 2x 3.cena, 1x Cena primátora, 3x Čestné uznanie, 1x Cena diváka, 1x Cena TV Noe,
  • HAH (Hraný amatérsky humor) Dolná Strehová – 5x 2.cena, 1×3.cena 4x Cena Starostu obce,
  • Rodinné video Liptovský Hrádok – 2x Hlavná cena, 6x 1. cena, 3x 2. cena, 3x 3. cena, 2x Cena diváka, 2x Čestné uznanie, (súťaž sa koná od roku 1997)
  • Videoama Piešťany 1x Hlavná cena, 3x 1. cena, 5x 2. cena, 2x 3. cena, Cena za najlepšiu réžiu 3x, Cena za najlepšiu kameru 1x,
  • ENVIROFILM Banská Bystrica – 2x 1. Cena, (udeľuje sa len 1. cena)
  • VIDEOATAK (armádna súťaž) – 1x 1. Cena, 1x 2. Cena, 3x Čestné uznanie (súťaž je už zrušená)
  • ETNOFIOLM ČADCA (profesionálny festival) – Cena Kysuckej kultúrnej nadácie
  • TELL IT QUICKLY, Žilina – 2x 1. cena, 1x 3. cena.

2. v Českej republike (medzinárodné súťaže)

  • HAF (Humor v amatérskom filme)-Tanvald – Hlavná cena ČS. Televízie, 3x 1. cena, 5×2.cena, 5x Čestné uznanie, 1x Cena diváka, 1x Cena mladého diváka
  • ASUT Praha – 2x 1.cena, 3x 2.cena (súťaž je už zrušená)
  • TSTTT (Týká se to taky tebe) Uherské Hradiště – 1x Hlavná cena, 1x Cena poroty, 1x 3.cena
  • Haškova Lipnica – 2.cena (súťaž je už zrušená)
  • Krušnohorská osmička, Vejprty – Cena za dokument, Cena za réžiu, 1x Čestné uznanie, (súťaž je už zrušená)
  • Litomyšlská Lilie, Litomyšl – 2x 1.cena, 1x Cena poroty 1x Cena diváka, 1x Čestné uznanie, 1x Cena starostu mesta
  • Strážska osmička – Zvláštna cena poroty (súťaž je už zrušená)
  • Mohelnický dostavník, Mohelnice – 1x 1.cena, 2x 2.cena
  • PAF Praha – 2x 1. Cena, 1x Cena za najväčšiu „ptákovinu“
  • Minuta film Plzeň – 1x 1.cena, 1x 3.cena (súťaž je už zrušená)
  • Vysokovský kohout, Vysokov – 1x Cena ministra zemědělství ČR (Hlavná cena), 1x Zvláštna cena poroty, 1x 1.cena, 1x 3.cena, 3x Čestné uznanie
  • Střekovská kamera, Ústí nad Labem – 2×2. Cena
  • Arsfilm Kroměříž – Čestné uznanie,
  • Femina film, Praha – 1x 1. cena, 1x Čestné uznanie, (súťaž je už zrušená)
  • Rychnovská osmička, Rychnov nad Kněžnou – 3x 1. Cena, 1x 2. Cena, 1x Čestné uznanie,
  • Juniorfilm, Dvůr Králové nad Labem – 1x 1. cena, 1x Zvláštna cena poroty,
  • Žďárský trpaslík, Žďár nad Sázavou – 1x Hlavná cena, 3x 1. Cena, 1x Čestné uznanie, 2x Cena poroty
  • O pečeť města Krupka – 1x Hlavná cena, 1x 2. cena, 1x 3. cena
  • Beskydský ješťěr, Frýdek-Místek – 1x 2. Cena, 3x Čestné uznanie
  • BFA (Benátky filmových amatérů) Benátky nad Jizerou – 1x Hlavná cena – Benátecký oskar, 3x Zvláštna cena poroty, 1x Čestné uznanie
  • Veselý jelen, Jaromřice nad Rokytnou – 1x 1. Cena, 1x 3.cena
  • Aerokraťas, Praha – 1x 2.cena v kategórii Aerominutky,*
  • KLAPKA, Kladno – 1x 1. cena,
  • Videokulture Fest Praha – 1x 1. cena, 1x 2. cena
  • Festival dobrých správ, Ostrava – 1x Čestné uznanie
  • Okem dobrodruha, Blansko – 1x 2. cena, 1x Čestné uznnanie

3. inde v zahraničí

  • Film und Video Ländervergleichs – Schau ČSFR-Österreich (Poysdorf – Rakúsko) – Hlavná cena (spoluautori)
  • Festival International du court métrage (Mons, Belgicko) – Hlavná cena v kategórii Genre (spoluautori)
  • Festival Mondial du Cinema de Court Métrages (Huy, Belgicko) – PALME D´ARGENT (spoluautori)
  • Croatian Minute Movie Cup, (Požega, Chorvátsko) – 5x v TOP 10, (vždy spomedzi cca 400 filmov z celého sveta)
  • CIMES 1x 3. cena (Lugano, Švajčiarsko) – 1x 1. cena a Grand Prix kategórie video (Ossendrecht, Holandsko),1×2. Cena a 1×3.cena (Smolenice, SK)
  • Festival International du Cinema UNICA – v hlavnej súťaži:1x Strieborná medaila a Cena za najlepší film stvárňujúci život zvierat v hlavnej súťaži (Einsiedeln, Švajčiarsko), 1x Čestné uznanie (Luxembursko),
  • vo World minute movie cup – 2x 1. cena a zlatá medaila (Liptovský Mikuláš – SR a Gdaňsk – PL), 2x 3. Cena (Hammamet – Tunisko a Blankenberge, Švajčiarsko)
  • a Gran Prix Juenesse (Bourges, Francúzsko) – 1x 1. cena
  • Festival der Nationen (Ebensee, Rakúsko) – Lobende Anerkennung, 3x Diplom
  • Internationales Eisenbahn & Transport Film und Video Festival, (Kapfenberg, Rakúsko) – 1x 3. Cena,
  • OSFAF, International film festival, (Skopje, Macedónsko) – BEST EDITING – Cenu za najlepšiu strihovú skladbu,
  • AMMA Video Contest, (Buena Park, Kalifornia, USA) – 2x v TOP TEN WINNERS (AMMA – Amateur Movie Makers Association),
  • Frech Frivoles Festival (Berlín, Nemecko) – 3x cena za gag,
  • WÖFF Berlín (Nemecko) – Hlavná cena – Cena UNICA
  • Miedzynarodowy festiwal Filmów Amatorskych (Bieruň, Poľsko) – Zvláštna cena
  • NOFI (Jerevan, Arménsko) – postup na festival do Moskvy a do Los Angeles
  • Biele noci (Petrohrad, Rusko) – Diplom

a množstvo ocenení z okresných a krajských postupových súťaží neprofesionálneho filmu.

Na zahraničných festivaloch sme súťažili v

Argentíne, Arménsku, Belgicku, Bulharsku, Českej republike, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Chorvátsku, Japonsku, Južnej Kórei, Luxembursku, Macedónsku, Maďarsku, Malte, Nemecku, Poľsku, Portugalsku, Rakúsku, Rusku, Švajčiarsku, Taliansku, Tunise, USA,

Videli nás ešte v

Estónsku, Holandsku, Grécku, Veľkej Británii a Slovinsku.