Za inšpiráciou

Dobrýho zdravia vynšujem!!!
10. februára sa uskutoční už 22. ročník Nikolausáckeho pochodu na bežkách “Za inšpiráciou”

nicolausfilmrajce.net

No a trasu sme vydumali podľa toho, kde zatiaľ sňah je a snáď by aj mohou byť a navyše poslednô leto sme sa tade aj na bajkoch motali (ale to sňah nebou). Dopravili by sme sa busom na Podbanskô a odtiaľ skočíme na bežkách mrknúť na Nadbanskô, odkiaľ prebehneme cez Malú Pálenicu na Hluchánku, ďalej cez Hluchánske hybaj ho, ak trafíme (horský zvodca Julo Medvedi by o tom vedeu rozprávať- pozn. aut.), na Kokavský most na Podbánsku, kde bude občerstvuvacia zastávka. Odtiaľ sa kúsoček vrátime a poď ho cez Sekanisko a Háje (známe to kokavskie bežeckie trate) do Liptovskej Kokavy. No a odtiaľ sa len došmýkame do Pribyliny, kde bude cieľ(už neviem koľký krát) v krčme u Líbika. (Ale zasek musím povedať, že ani raz sme nešli k Líbikovi rovnakou trasou!!!). Teda trasa asi 14km, dolukopcová, pohodová, povedau by som takmer dôchodcovská, teda nenáročná – ako na sňah, tak aj na kondičku!!!Ale zato KRÁSNA!
( Je však možné, že ak sa rosničkári úplne naserú a sňahu nebude, pôjdeme z Podbanskieho aspoň do Tichej, alebo Kôprovej doliny, ktorie zatiaľ vo februári so sňahom nesklamali…)

Preto neváhajte, chystajte bežky, slaninu a inú poživeň, aj nejaký trúnok pribaľte, vezmite dobrú náladu, ba aj kamarátov a známych a všetko podľa Stanov
A HYBAJ HO NA NICOLAUSÁCKY POCHOD!

Dúležité upozornení po dlhoročných skúsenostiach: NEZABUDNITE pribaliť slaninu, hromničnú sviečku, alebo aspoň trocha parafínu :-)

A tu sa teda tohtoročnie koordináty:

Ako sa dopraviť na štart?

ZRAZ VŠETKÝCH POCHODUCHTIVÝCH ÚČASTNÍKOV JE
10. FEBRUÁRA 2018

pre ružomberčanov o 06:25, alebo 7:15 (podľa toho, či majú radi adrenalín, alebo ni, lebo budú prestupovať v Lipt. Mikuáši na bus) na vlakovej stanici v Rbk, pre mikulášanov o 7:50 na autobusovej stanici v Lipt. Mikuláši a pre Hrádočanov (ktorí pristúpia na bus z LM na Podbanské) o 8:15 na autobusovej stanici v Lipt. Hrádku.

Všetcia ste srdečne pozvaný :)

Category: Aktuality
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.