Archive for » Máj, 2021 «

Rozmýšľaj a posudzuj, čomu (u)veríš!

Súčasné technológie sú na takej vysokej úrovni a zároveň tak dostupné, ako ešte nikdy predtým. Za pár stovák, poťažne tisíc eur, si dnes ktokoľvek môže kúpiť kameru či fotoaparát, počítač, doň potrebný softvér a zelené plátno. No a potom už nie je až taký veľký problém vyrobiť hoci aj takéto video (zábery Zlatice Puškárovej vytvorila umelá inteligencia. Ona sama sa natáčania osobne vôbec nezúčastnila):

Tento príspevok som pridal preto, lebo si myslím, že video ukazuje, kam až sa dostala úroveň filmárskej technológie a s ňou zároveň možnosti aj amatérskych filmárov!

Category: Aktuality  Comments off
O kamere

Na poslednom klubovom stretnutí vo Velvete 18.5.2021 som sa zmienil o článku O kamere od Antona Szomolányiho zo zborníka Cesta Cineamy, vydaného k 1. medzinárodnej konferencii pri príležitosti 25. výročia súťaže a prehliadky amatérskej filmovej tvorby Cineama, 11. júna 2017, Krajským osvetovým strediskom v Nitre, o ktorý ste niektorí prejavili záujem, tak som ho pridal na web-stránky klubu: http://www.nicolausfilm.sk/?page_id=1440

Category: Aktuality  Comments off
Jánska Smrekovica

Po dlhšom chladnom jarnom období sa náhle otepľuje a tak, ako húfy iných ľudí, aj Peťo Rybín vyráža na svoju prvú tohtoročnú cyklo-jazdu. Z nej samozrejme – ako inak – prináša „report“ v podobe nasledovného filmíku:

Category: Aktuality  Comments off