Archive for » August, 2020 «

Hosť Andrey Poláčkovej

Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, každý pondelok o 13:00 vysiela hodinovú diskusnú reláciu s názvom Hosť Andrey Poláčkovej. 24.8.2020 bol v tejto relácii hosťom filmový kritik, Peter Konečný. Mám za to, že ako filmárov by nás to mohlo zaujímať.

     Na webe RTVS

Category: Aktuality  Comments off
Miško Daubner

Ahojte nicolausáci,
žiaľ tentokrát mám pre Vás smutnú správu. Včera nečakane zomrel náš člen, filmár a hlavne dobrý kamarát Miško Daubner. Bližšie informácie zatiaľ nemám, akonáhle budem vedieť čas pohrebu, dám vám vedieť.
Ján Kuska

Milí priatelia,
pohreb Michala Daubnera bude v stredu (26.8.) o 13.00 hod. v Dome smútku v Ružomberku.
Pavol Rusko

ilustrácia: Miroslav Regitko

Fotografie z poslednej rozlúčky.

Category: Aktuality  Comments off
CineAma (krajská)

Aj keď nám 28. ročník krajskej súťažnej prehliadky neprofesionálnych filmov Cineama coronavírus posunul takmer o 4 mesiace (v klubovej sále Liptovského Kultúrneho Strediska sa konala 15.8.2020), na kvalite filmov to vôbec neubralo a filmári z Nicolausfilmu znovu ukázali, že to VEDIA!

Category: Aktuality  Comments off
Suchá dolina + Borové + Oblazy

Tak a teraz buďme múdri. Ako ďalší príspevok je tu ďalšie video Peťa Rybína z cyklu „Po Liptove na eMTB“ – niečo ako stále sa rozširujúca zbierka reportážnych filmíkov dokumentujúcich jeho cyklo-jazdy do rôznych zákutí a destinácií (nie len) Liptovskej prírody a krajiny. A ohľadom čoho že to máme byť múdri? Nuž, či tie jeho filmíky sem (na web-stránky klubu amatérskych filmárov) patria, alebo nie? Niekto by mohol namietať, že sú to jeho súkromné aktivity, ktoré nech si zverejňuje na vlastnom webe, a sem že to teda nepatrí. Oponovať by sa mohlo zase argumentom, že je to predsa tvorba člena klubu, amatérskeho filmára, ktorý sem filmy a videá uverejňuje ako matérsky filmár a člen klubu. A nech už je to jeho dielko o čomkoľvek, vždy je to amatérsky film a/alebo video, a to by na web klubu amatérskych filmárov patriť určite malo! Tak ako je to teda? Vytvoriť si názor by možno pomohlo pozrieť si predmetné video… (no a tu ešte fotky z jazdy a z filmu)

Category: Aktuality  Comments off