Archive for » Jún, 2020 «

Chatovačka nad Malužinským tajchom

Uplynulý víkend (26.-28.6.2020) sme absolvovali klubovú chatovačku. Na minuloročnej klubovej cyklojazde sme totiž prechádzali popri Malužinskom tajchu, a na chate sme sa zastavili, lebo sme tam videli poľovníkov, a chceli sme si aj trochu oddýchnuť. Ochotní Moraváci nám vtedy ukázali interiér, z ktorého sme boli nadšení rovnako, ako z exteriéru. No a keď sme sa dozvedeli cenu za prenájom, povedali sme si, že by to bolo škoda nevyužiť. Z nášho víkendového pobytu si môžete pozrieť fotky (keď kliknete na ilustračné foto vpravo) [toto je druhý fotoalbum s fotkami od Sisy a Barnyho], čo by sme to ale boli za filmári, keby sme takúto udalosť nezaznamenali aj filmovo!? Našu klubovú chatovačku preto dokumentuje aj toto video:

Category: Aktuality  Comments off
2 filmovačky

Dnes sa realizovalo plánované natáčanie dvoch humorných 1-minútových filmov. Ako prostredie pre prvý nám svoje interiérové priestory poskytla majiteľka Pivárne Litrák v Palúdzke. Druhý sa natáčal tiež v Palúdzke, ale už na ulici, cca 100 m od pivárne, za (pod) parkom. Tam sa totiž nachádzal presne na účel filmu ako stvorený chodníček hore kopčekom. Z obidvoch natáčaní máme samozrejme aj nejaké tie dokumentačné fotografie, ktoré si môžete pozrieť, keď kliknete na ilustračné foto vpravo. No a pretože filmovanie je vážna a náročná záležitosť, vždy je dobré mať (hoc i na krátky 1-minútový filmík) vypracovaný a pripravený scenár. Vieme ale ako to chodí: „na pľaci“ prichádzajú nové nápady, ktoré sa nám zdajú byť lepšie, ako tie v scenári. Keď sa ale od scenára odkláňame (hoc iba v detailoch), hrozí riziko, že strihač by potom v strižni mohol mať problémy. video: Ak to nestrihnem, tak si ma neprajte!:

Category: Aktuality  Comments off
Klubové stretnutie

Na tomto stretnutí sme pripravovali filmovanie dvoch krátkych humorných 1-minútoviek a klubovú víkendovku na chate nad Malužinským tajchom. Okrem toho sme sa spoločnými silami pokúšali doviesť do dokonalosti trailer filmu Peťa Turoňa o Orave, no a popri tom všetkom sme debatovali o všetkom možnom (fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume, ktorý sa otvorí v novom okne po kliknutí na ilustračné foto vpravo) a skúšali kvalitu záznamu videa troch Lumixov od Panasonicu: Gx-80, G-7 a Fz300. Zostrih si môžete pozrieť v tomto videu:

Category: Aktuality  Comments off
Klub

Tentokrát sme preberali plánovanie natočenia nejakého vtipného krátkeho filmíku na HAH do Dolnej Strehovej. Janko Kuska priniesol nejaké námety v podobe kreslených vtipov. Debata bola zaujímavá, veselá… Popri tom sme diskutovali aj o praktickom využití diktafónu Tascam DR-05x, ktorý Janko len prednedávnom dokúpil do arzenálu Nicolausáckej filmárskej techniky (a už s ním aj nahral komentár k dokumentárnemu filmu o našom minuloročnom výlete na Ukrajinu – ukážka nie z filmu, ale z pobytu). Ak ho budú používať viacerí z nás, bez ohľadu na to, či tu je alebo nie je Corona, treba vraj používať „predmikrofónový papuliak“! -> Pozri fotky ->

Peťo Turoň zase priniesol ukázať k pripomienkovaniu trailer (upútavku) k svojmu filmu Tajomná Horná Orava. Trailer sme si pozreli a kriticky pripomienkovali. Peťo si pripomienky zobral k srdcu, trailer podľa nich upravil, no a teraz je z neho naozajstná upútavka, ktorej účelom je upútať pozornosť a vzbudiť zvedavosť a túžbu diváka pozrieť si film. Nakoniec, posúďte sami:

Category: Aktuality  Comments off
Papuliaci

16. mája (3 články dozadu) nás šéf vyzval, aby sme mu poslali „svojky“ (fotky samých seba – anglicky: selfies) v „papuliakoch“ (s rúškou na tvári) a to z dôvodu archívneho zadokumentovania interesantnej a pozoruhodnej, zároveň však závažnej až tragi-komickej súčasnosti, kedy kvôli celosvetovej pandémii, všeobecne známej ako Corona-vírus, je väčšina populácie celého sveta povinná nosiť na tvári v lepšom prípade respirátor, minimálne však rúšku (ktorej časom „prischla“ prezývka „papuľák“). Popri knižnej kronike sme teda vytvorili aj elektronickú, internetovú alternatívu v podobe webového fotoalbumu, kde sú fotky Nicolausákov počas obdobia Coronavírusu (marec-jún 2020), na konci ktorého nájdete aj vzácnu raritu: „rúškové“ svadobné foto. FotoAlbum sa otvorí v novom okne (na novej karte) prehliadača po kliknutí na ilustračné foto.

Category: Aktuality  Comments off