Archive for » Október, 2017 «

Po Kamzíkovskô stretnutia

Nuž opáť raz som zasadou k pivku s chlapama a vytešujem sa že vám zvestujem akie novinke po Tatranskom kamzíku máme…

Za prvô, bou som sa dať v meste ostrihať :D ale nie, vážne… krepí Dunčo ma strihau!!! :D

Za druhô, viem že žatva už bola. Však som aj s Dunčom vyspevuvau na dožinkoch, ale predsa len sme si takú mnešiu žatvu zopakuvali… V konkurencii temer 40 filmov zo šírieho sveta sme uspeli takto: Ján Kuska uchmatou prvú cenu za film Ľubor Patsch, muzikant s kamerou v kategórii Kultúra a pamiatky. Ďalej táto koťuha uchmatla aj cenu Liptovskieho kultúrnieho strediska za film PANtastický festival. Ale ani to mu nebolo dosť!!! A tak si odťeľ zobrau ešte aj čestnô uznania poroty za film Ján Kudlička transformácie. GRATULUJEME!!!

Milan “Bárny” Ohurniak si tiež povedau čo je on vari horší??? A tak si uchmatnu aj on volačo, konkrétne čestnô uznania za film Bokami Západných Tatier… Keďže ukradnu len jeden diplom GRATULUJEME o to viac !!!

Filme boli skvelie, predseda poroty sám povedau že má hlavu v smútku, bo takie kvalitnie filme už dlho nevideu…

Mohou by som vám popísať o takejtok fajnovej udalosti ešte oveľa viac… Ale! Idem si ja v pokoju pivko dopiť, Dunča s pod stola vydriapať a pojdeme my pekne svorne domov… Čo to trepem! K baru nám treba napochoduvať!!! Treba nám poraidne tietok naše úspeche osláviť… Vy čo ste neboli môžte závidieť a vy čo ste boli máte pravdu… NAZDRAVIA ;)

Category: Aktuality  Comments off
Zasadnutia okolo pordnieho ohňa

S chlapama a ako inak aj s krepím Dunčom zasik posedávame pri jednom orosenom a debatujeme ako toho krepího kamzíka uloviť… Vraj knám aj voláka žena zavíta a dákie rozumy rozdá(Majka Vašicová z LKS).

Mali by sme dnes doladiť poslednie detajle, aby ten Tatranský kamzík bou narichtuvaní ako sa patrí. Zatiaľ sme sa dodebatuvali na zajtra teda 18.10. roku pána 2017 o 16.00 v LKS. Pôjdeme ťechniku porichtuvať, sálu pozrieť a  my s Dunčom hádam aj dákieho toho výčapníka otestuvať :D Tak som zvedavý či tie naše fanúšičke zasik prídu len kriepieho Dunča nadrapuvať, alebo aj dákej pomoci si od nich dočkáme.

Pohou sa nám veru čas a kým ja totok švabachom spisujem už aj žena k nám dorazila!! Dievka je to veru nie na zahodenia a aj rozumy rozdáva :D Akurát Dunča som zas myseu litrom slivovici spacifikuvať, bo ten krepáň ju už cheu opačuvať :D Teda držte palce aby si ju už ten krepáň nevšimou :D

Category: Aktuality  Comments off
TATRANSKÝ KAMZÍK 2017

Na!!!! Vedeu som to!!!!

Už aj krepí Dunčo mi včera kameru olizuvau…

Po vážnej dvojhodinovej debate a litry slivovici z neho vypadlo že by veľmo chceu ísť  na Úvod do scenáristiky vo štvrtok hneď z rána. Vraj sa mu už ženskie nechú dať  len tak baliť ako kedysi keď mau za dva oštiepke jednu ženu :D Ja som mu zas vraveu, nach radšej ide na Jazyk filmu kamerou že sa mu bude potom lepšie olizuvať… Ale neviem či vydrží až do večera na Petra Konečného lebo ten krepáň malý, zasik čosi vraveou o znasilňuvaní, slivovici a ženských :D Ja si to ale isto nenahám ujsť, bo taútok parádu by bou hriech do neba volajúci premeškať!!! A o filmoch ani nevravím…

Na filme ale pôjdeme už v plnej paráde… Dokonca krepí Dunčo prislúbiu že sa našej žinčici ani nedotkne a vraj tam bude sedieť ako prikuvaný. Ale ja ho už poznám krepáňa!!! Vedeu som že to nebude len tak, lebo od 19. do 21. 10.  2017 a ešte k tomu vo Route 66 sedieť na sucho by ani svätý  nevydržau, nie to ešte Dunčo!!! :D Vyzistiu som že tam majú takieho chlapa, čo Vám spoza baru všakovakie dobroty prinesie… vraj čašník ho nazývajú :D Takže slávnstne sľubujeme že vám všetkým s Dunčom jedno kolo popýtame.  Však by nás haňba mysela ofackuvať keby sme si vás na najlepšom filomovom festivale na Slovensku, ktorý sa dokonca koná pod patronátom svetovieho filmovieho  výboru UNICA neuctili ako sa na Slovákov načim.

Tak sa hádam môžme tešiť  že vás tam postretáme a dobrie filmy spolu pozrieme… ;)

P.S.: Krepí Dunčo vám odkazuje že ak ešte furt premýšlate tak vám malú drobnosť  na lahšô rozhodnutia ukáže ;)  Uputávka na TATRANSKÝ KAMZÍK

Category: Aktuality  One Comment
Cyklopresun 2017

A kedže sme Vás s Dunčom statočne zanedbávali, máme pre Vás ešte jedno novô hlásenia.
Minulú sobotu sa uskutočniu každoročňí Cyklopresun Nicolausfilmu… Nuž, a keďže niesme ogrgeli tak sa s Vami o tútok parádu aspoň trošku podelíme ;)

Category: Aktuality  Comments off
Omluva

Nuž!!! Najprv velkô ospravedlnenia všetkým, zato že sme už viac ako mesiac o sebe nedali vedieť :( ale nebolo to takô jednoduchô…

Krepí Dunčo sa mi stratiu a tak som ho dva týždne po grúňoch naháňau a na klube Nicolausáckom nebou…
Ale sa aj dobrie správy.

Milan “Bárny” Ohurniak na Richnovskej osmičke (CZ) ukoristiu 2. miesto v kategorii Reportaz a publicistika za film BOKAMI ZÁPADNÝCH TATIER.

Gratulujeme!!!! ;)

Ďalšou novotou v našom klube sa velkie starosti, ale o to väčšia radosť :) v spolupráci s LKS richtujeme všetko potrebnô na premietania festivalu Tatranskieho kamzíka, ktorý sa po prvý krát bude konať v Liptovskom Mikuláši. A ak Boh dá, ukáže sa tam aj krepí Dunčo :P Ak by ste ho chceli na vlastnie oči zočiť a k tomu aj zopár vynikajúcich folmov, všecia ste srdečne pozvaní do Rout 66 od 19 do 21.10. :)

A teraz si už idem dole gágorcom pustiť toho zlatého moku, bo mi pri tomto spisuvateľstve tak vyschlo ako Dončovi ked počuje: “Zavracaj!” :D :D :D

Category: Aktuality  Comments off